Wakacyjny Bon 500 zł

Wakacyjny Bon 500 zł

Prezydent Andrzej Duda w dniu 17 lipca podpisał ustawę o bonie turystycznym.  Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Założenia bonu turystycznego:

Dla kogo?

  • Z bonu wakacyjnego mogą skorzystać rodziny wychowujące dzieci do lat 18. Na każde dziecko przypada 500 zł. Dotyczy to również dzieci, których rodzice pracują za granicą. Bon nie będzie w formie gotówkowej.

Od kiedy ?

  • Bon będzie ważny już w te wakacje, najwcześniej pod koniec lipca.

Do kiedy ?

  • Bon ma być ważny do 31.03.2022r

Bon można uzyskać rejestrując się na platformie usług elektronicznych ZUS (https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi ). Do rejestracji będzie potrzebny profil zaufany, który założyć możemy na stronie https://pz.gov.pl/dt/login/login?urlt=c5y52gb2er1ai7plvoyd przez bankowość elektroniczną lub potwierdzając swoją tożsamość w wybranych punktach ( np. Urząd Gminy Iwkowa).

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj/bon-turystyczny-500-zl-na-dziecko-i-dodatkowe-500-zl-na-dziecko-z-niepelnosprawnoscia–pomoc-dla-rodzin-z-dziecmi-i-polskiej-turystyki